Całe nasze życie kręci się wokół pieniędzy. Chociaż niechętnie się do tego przyznajemy, to przecież potrzebujemy ich by coś zjeść, nakarmić dzieci, mieć gdzie się położyć spać, czy też za co kupić bilet na autobus. W dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo. Skąd więc brać pieniądze, gdy odczuwamy ich brak? To pytanie zadają sobie miliony ludzi na całym świecie, a odpowiedź na nie wcale nie jest jednoznaczna – z pracy, z tanich kredytów gotówkowych, z dywidend, z własnego biznesu, z internetu – tak naprawdę z wielu różnych źródeł.

Zarabianie pieniędzy nigdy bowiem nie było chyba tak proste, jak ma to miejsce obecnie. Oczywiście jeśli marzą nam się łatwe i szybkie pieniądze to możemy się nieco rozczarować. Pieniądz zawsze wymaga jakiejś pracy (a przynajmniej wykonanej początkowo). Pieniądze „za nic” zdarzają się tylko świecie filmów i fantazji. Wiadomo, że jeśli brakuje nam gotówki to można ją po prostu szybko pożyczyć (nawet jeśli mamy problemy ze zdolnością kredytową zawsze znajdziemy na rynku jakiś tani kredyt bez bik, okazyjną chwilówkę bez żyrantów czy cokolwiek innego). Zaciągnięte zobowiązanie wymaga jednak spłaty, więc rozwiązanie to przynosi nam jedynie chwilową korzyść.

Jeśli marzą się nam większe pieniądze nie pozostaje nam więc nic innego jak zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy – poszukać nowego zajęcia (lepiej płatnego), wynegocjować z szefem podwyżkę, zdobyć nowe intratne zlecenie, założyć wymarzony biznes czy po prostu zainwestować w coś nasze oszczędności (jeśli takowe posiadamy) i czekać na ewentualny zysk. Jeśli udało nam się bowiem zgromadzić jakiś kapitał, to możemy go zainwestować i spróbować pomnożyć nasze oszczędności. Możliwości inwestycji jest wiele – lokaty, fundusze inwestycyjne czy też rożnego rodzaju polisy itp.

Można także inwestować w rynek nieruchomości, dzieł sztuki czy np. w różnego rodzaju tworzące się biznesy. Oczywiście wymienione wyżej możliwości różnią się między sobą poziomem ryzyka utraty kapitału, ich wybór powinien być więc odpowiednio wcześnie dobrze przemyślany.